Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Enjte, 04.06.2020 09:14

​Baseli siguron kualifikimin, Lazio mposhtet

Prishtinë | 07/11/2019 21:05

Kanë përfunduar 11 ndeshjet e para kualifikuese që janë zhvilluar sonte në Ligën e Evropës.

Mesë shumti gola janë shënuar në ndeshjen F91 Dudelange – Sevilla, i cili përfundoi me rezultat 2-5, transmeton KosovaPress.

Baseli i Xhakës dhe Zhegrovës ka shënuar fitore me rezultat 2-1 ndaj Getafes dhe ka siguruar kualifikim, pasi është lider i grupit me 10 pikë të mbledhura.

Kurse ekipi tjetër, Lazio ku po ashtu luajnë dy shqiptarë, Strakosha dhe Berisha, është mposhtur në shtëpi nga Celtic me rezultat 1-2.

Rezultatet e të gjitha ndeshjeve:

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress