Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Premte, 28.02.2020 02:18

​​Belgjika kualifikohet në Evropian pas një humbje

Prishtinë | 19/11/2019 22:48

Belgjika ka shënuar sonte fitoren e 10-të në po kaq takime, në ndeshjet kualifikuese për Euro 2020.

Belgët e kanë mposhtur sonte Qipron me rezultat të thellë 6-1 dhe kualifikohet si lideri i Grupit I me 30 pikë të arkëtuara. Në këtë grup kualifikohet edhe Rusia me 24 pikë, transmeton KosovaPress.

Në Grupin E janë kualifikuar Kroacia dhe Uellsi. Kurse, nga Grupi G janë kualifikuar Polonia dhe Austria./KosovaPress/  

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress