Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
*staurday, 08.08.2020 07:26

​Buffon vazhdon karrierën në këtë klub të madh evropian

Prishtinë | 12/06/2019 09:53

Gianluigi Buffon ka mundësi ti bashkohet gjigantit portugez, skuadrë së Portos.

Siç raportojnë mediat italiane, Buffon është synimi kryesor i Portos për këtë merkato verore, përcjellë KosovaPress.

41-vjeçari nuk arriti ta vazhdojë karrierën me skuadrën e PSG-së, dhe me shumë mundësi pritet që Porto ta transferojë atë për të zëvendësuar, Iker Casillas i cili është larguar nga futbolli pas sulmit në zemër që e pësoi disa javë më parë./KosovaPress/

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress