Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 03.03.2021 06:17

​Cristiano Ronaldo feston 35-vjetorin e lindjes

Prishtinë | 05/02/2020 09:41

Cristiano Ronaldo sot feston ditëlindjen e 35. Portugezi lindi në vitin 1985 në Funchal.

Ai konsiderohet si lojtari më i mirë në botë dhe një nga më të mëdhenjtë e të gjitha kohërave.

Ai ka luajtur për ekipet e Portos, Manchester United, Real Madridit, dhe Juventusit.

Ronaldo ka fituar pesë Topa të Artë si dhe me dhjetëra trofe ekipesh dhe individuale.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress