Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Premte, 29.05.2020 08:28

​“Dëshironim ta transferonim Herrera, por PSG...”

Bilbao | 13/08/2019 22:14

Drejtori sportiv i Athletic Bilbao, Rafa Alkorta ka pranuar se kanë provuar për ta transferuar në ekip mesfushorin e PSG-së, Ander Herrera.

Herrera u largua nga Manchester United muajin e kaluar dhe Bilbao dështoi për ta transferuar në ekip, transmeton KosovaPress.

“Për Herrera ishte një dëshirë për ta transferuar në klub, pasi e dinim që kishte përfunduar kontratën. E dinim që dëshironte largimin dhe PSG erdhi me kontratë më të mirë, andaj nuk arritën të bënim gjë”, deklaroi ai.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress