Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 03.08.2020 02:30

​Ekipi i rikthyer në Premier Ligë kërkon Riberyn

Londër | 13/06/2019 13:51

Veterani francez mund të luajë në Premier Ligë që nga sezoni tjetër.

Franck Ribery është larguar nga Bayern Munih pas 12 viteve të kaluara me gjigantin gjerman, ku ka fituar të gjithë trofetë e mundshëm.

Tani si lojtar i lirë 36-vjeçari ka shumë oferta, por ende nuk ka zgjedhur se ku do të vazhdojë karrierën.

Mediat në Angli raportojnë që ekipi i sapo kthyer në Premire Ligë, Sheffield United i ka bërë një ofertë Riberys.

Ish-reprezentuesi i Francës ka oferta edhe nga Australia dhe Katari dhe është duke i shqyrtuar të gjitha para se të vendosë se ku do të luajë në të ardhmen.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress