Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 26.02.2020 03:03

​Eto turpëron Pep Guardiolën

Londër | 21/09/2019 16:01

Samuel Eto është një nga lojtarët e paktë që ishte standard me Pep Guardiola dhe Jose Mourinho, dhe në nivelin e klubit ai fitoi gjithçka që mundi.

Për këtë arsye, është një nga më meritorët për të krahasuar punën e dy ekspertëve të lidhur nga rivaliteti i madh.

I pyetur se cili nga dy trajnerët është më i mirë, Eto, i cili i dha fund karrierës së tij të futbollit dhe fitoi Ligën e Kampionëve me Barçën dhe Interin, kishte një përgjigje interesante, transmeton KosovaPress.

“Nuk mund ta krahasoj Mourinho me Guardiola. Njëri prej tyre nuk mund ta fitonte Ligën e Kampionëve me Bayernin dhe tjetrin e bëri me Porto”, komentoi shkurt Eto.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress