Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 06.07.2020 02:17

​Federata Gjermane e ndëshkon rëndë kapitenin e Frankfurtit

Prishtinë | 13/11/2019 23:22

David Abraham nuk do të mundë të luajë më këtë vit për Frankfurtin.

Federata e Futbollit e Gjermanisë e ka pezulluar mbrojtësin deri më 29 dhjetor, për shkak se e kishte shtyrë dhe rrëzuar trajnerin e Freiburgut, Christian Streich.

Kapiteni i Frankfurtit u ndëshkua me karton të kuq pasi e shtyu me krah Streichen, derisa u përpoq ta marrë një top që kishte dalë jashtë vijës së lojës në një ndeshje të Bundesligës këtë të shtune.

Abraham nuk do të mundë të luajë në Bundesligë deri në ndeshjen e Freiburgut kundër Hoffenheim më 18 janar.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress