Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 27.09.2021 09:58

​Gjashtë skuadra angleze e duan Muriqin

Prishtinë | 06/02/2020 10:15

Forma e kaluar te Fenerbahce ka bërë që sulmuesi Vedat Muriqi të jetë një nga lojtarët më të mirë në Superligën e Turqisë.

Ylli i Kosovës ka shndërruar Fenerbahcen në një skuadër konkurruese këtë sezon, ku po kërkon titullin pas një kohe të gjatë.

Paraqitjet e Muriqit te Fenerbahce këtë sezon janë përcjell nga shumë skautë të skuadrave evropiane.

Raportohet se hiq më pak se gjashtë skuadra nga Premierliga janë të interesuara për sulmuesin nga Prizreni, përcjell lajmi.net.

Manchester United, Tottenham, Aston Villa, Leicester City, Brighton dhe Burnley, kanë shprehur interesim për 25 vjeçarin.

Muriqi pati mundësi të bëjë lëvizje drejt Anglisë edhe në afatin kalimtar të janarit, por vendosi të qëndrojë te Feneri të paktën deri në afatin kalimtar të verës.

Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress