Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Enjte, 04.06.2020 08:58

​Gullit: Jam i shqetësuar për Abraham

| 21/10/2019 16:06

Legjenda holandeze Ruud Gullit, ka paralajmëruar Ajaxin për yllin e Chelseas, Tammy Abraham.

Abraham është në formë shumë të mirë pasi ka arritur të shënoi 9 gola në të gjitha garat këtë sezon, transmeton KosovaPress.

Gullit ka thënë se është i shqetësuar për anglezin dhe beson që edhe trajneri i Ajaxit, Erik ten Hag, është i shqetësuar për të gjithashtu.

“Posedimi i topit do të këtë rëndësi të madhe. Jam kurioz ta di si do të luaj Abraham kundër mbrojtjes së Ajaxit. Mendoj se edhe trajneri i Ajaxit, Erik ten Hag, është i shqetësuar gjithashtu”, u shpreh ai.

Ajax do të pres Chelsean këtë të mërkure në kuadër së Ligës së Kampionëve.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress