Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Premte, 28.02.2020 02:40

​Ibra merr çmimin ‘Puskas’

Zurich | 13/01/2014 19:49

Sulmuesi i PSG-së, Zlatan Ibrahimoviq ka fituar çmimin ‘Puskas’ për golin më të bukur të vitit që tashmë ka ikur.

FIFA të hënën mbrëma ka bërë ndarjen e çmimeve për të mirët e vitit 2013. Epiteti i çmimit për golin më të bukur i ka takuar sulmuesit suedez, Zlatan Ibrahimoviq.

Në garën për goli më të bukur ishin Zlatan Ibrahimovic (PSG) për golin me përfaqësuesen e Suedisë ndaj Anglisë, Neymar (Barcelona) për golin kundër Japonisë në Kupën e Konfederatave dhe Nemanja Matic (Benfica) për golin me vole kundër Portos.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress