Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Enjte, 28.05.2020 06:01

​Ibra nuk ndalet, shënon dhe asiston në ndeshjen ndaj Montrealit

Prishtinë | 22/09/2019 14:23

Skuadra e Zlatan Ibrahimovic La Galaxy fitoi 2-1 ndaj Montreal Impact.

Dhe protagonisti kryesor i këtij takimi nuk mund të ishte njeri tjetër përveçse,Ibrahimovicit, i cili ishte autori i golit të parë dhe tek goli i dytë asistoi për shokun e skuadrës.

Një gol i dyshimtë nga suedezi, që nga pamjet duket sikur e prek topin me dorë, por gjyqtari e llogarit si të rregullt golin.

Ndërsa pak minuta më vonë pati një mundësi të artë për të finalizuar një aksion të bukur, por goditja e tij nga fare pranë portës u ndal nga portieri.

Ibrahimovic shkon në kuotën e 27 golave, dy më pak se Carlos Vela, që shënoi me penallti, në barazimin 1-1 të Los Angeles ndaj Toronto.

Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress