Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Enjte, 27.02.2020 11:46

​Inter-Dortmund, formacionet e mundshme

Prishtinë | 23/10/2019 10:24

Sot në kuadër të grupit F për kualifikimet në Ligën e Kampionëve, pritet të zhvillohet një ndeshje mjaftë interesante mes Interit dhe Dortmundit.

Inter pas fitores ndaj Sassuolos në Seria A, dëshiron të vazhdoj më këtë ritëm, në mënyrë që të kualifikohet në Ligën e Kampionëve, transmeton KosovaPress.

Nga ana tjetër edhe Dortmund arriti të fitojë në ndeshjen e fundit ndaj Borussia Monchengladbach në kampionatin gjerman, ndërsa sot dëshiron të fitojë në mënyrë që të vazhdoj të jetë lider në grupin F.

Inter(3-5-2): Handanovic, Godin, de Vrij, Skriniar, Candreva, Barella, Brozovic, Sensi, Asamoah, Lukaku, Martinez.


Dortmund(4-2-3-1): Burki, Hakimi, Akanji, Hummels, Schulz, Witsel, Delaney, Sancho, Brandt, Guerreiro, Gotze.

Kujtojmë që ndeshja zhvillohet në “San Siro” dhe fillon në ora 21:00.

Për momenti lider në grupin F është Dortmund me 4 pikë, aq sa ka edhe Barcelona që renditët në vendin e dytë, ndërsa Interi është në vendin e tretë me 1 pikë, aq sa ka Slavia Prague në vendin e fundit. /KosovaPress/

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress