Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
*staurday, 04.02.2023 07:28

​Ish-legjenda e Lokomotivës me fjalë të mëdha për Lirim Kastratin

Prishtinë | 07/02/2020 14:15

Mario Budimiri, ish-sulmuesi i klubit kroat, NK Lokomotiva (Zagreb) ka lavdëruar tej mase reprezentuesin kosovar, Lirim Kastrati.

Kastrati luan në Lokomotivën e Zagrebit, ndërsa në ndeshjen e parë të stinorit pranveror realizoi dy gola për t’ia siguruar fitoren ekipit të tij.

Nga ana tjetër, sulmuesi veteran Mario Budimir tha se është e lehtë të asistosh, vetëm duhet të kërkosh Kastratin.

“Është e lehtë të asistosh, vetëm shiko ku është Kastrati, ti e dërgon topin në drejtim të tij dhe në 90 % të rasteve është gol. Askush nuk mund ta ndalojë atë, ai është djalë i vërtetë i erës” – ishin fjalët e Budimirit.

Kastrati, në 22 ndeshje në gjitha garat këtë edicion te Lokomotiva, ka shënuar 8 gola dhe ka dhënë katër asistime.


Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress