Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 03.03.2021 07:17

​Ja çfarë thotë kapiteni i ri i Liverpoolit

| 12/07/2015 15:59

Mesfushori i Liverpoolit, Jordan Henderson, ka deklaruar se ndjehet i ngazëllyer që ka marrë shiritin e kapitenit të “Reds”.

Henderson tashmë zyrtarisht është kapiteni i Liverpoolit, duke qenë pasardhës i ikonës angleze, Steven Gerrard.

“Jam absolutisht i kënaqur dhe krenar. Është një nder dhe privilegj i madh te emërohesh kapiten i këtij klubi”, ka thënë Henderson.

“Kur Stevie nuk ishte në ekip vitin e kaluar unë provova të bëjë më të mirën që munda dhe e mora shiritin. Tani do të provoj ta mbaj atë dhe të ngritëm si kapiten”, ka theksuar ai.

“Do të bëjë më të mirën time gjithmonë duke e vendosur ekipin në rend të parë dhe t’i ndihmoje me gjithçka që mundem”, ka pohuar Henderson. /KosovaPress/

Loading...

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress