Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 13.07.2020 09:00

​“Juventus perfekt për Willian”

Londër | 12/11/2019 16:13

Ish-trajneri i Willian te Shakhtar Donetsk, Mircea Lucescu ka thënë se futbollisti brazilian duhet të transferohet në Juventus.

Willian është në vitin e fundit të kontratës me Chelsean dhe është i lidhur me një largim nga “Stamford Bridge”.

Lucescu ka thënë se “Zonja e Vjetër” do të ishte vendi ideal për të vazhduar karrierën, transmeton KosovaPress.

“Kontrata e Willian po përfundon, do të ishte mirë të ndryshonte pas këtyre viteve në Londër. Juventusi do të ishte vendi perfekt”, deklaroi ai.

Futbollisti brazilian ka shënuar dy gola dhe ka pasur tri asistime në Premier Ligë këtë sezon.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress