Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Martë, 18.02.2020 06:30

​Kameramani anglez që filmoi Kosovën në dy histori

Prishtinë | 11/09/2019 10:19

Gazetari i ITV Sport, Gabriel Clarke ka postuar një foto të kameramanit Chris James në periudha të ndryshme, duke treguar njëherësh ndryshimin e madh që ka pësuar Kosova.

Ai ka publikuar në Twitter një foto të Jamesit duke marrë imazhe vija e frontit në luftën e Kosovës më 1997, e një tjetër nga ndeshja e mbrëmshme ndërmjet Anglisë dhe Kosovës.

“1997 në vijën e frontit në Kosovë, 2019 Angli – Kosovë, te vija anësore. Asnjë hap prapa. Kameramani Chris James nga ITV Football”, ka shkruar Clarke.

Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress