Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Martë, 14.07.2020 12:13

​“Kërkova nga Iwobi të qëndrojë”

Londër | 11/09/2019 12:53

Legjenda e Nigerisë, Nwankwo Kanu ka kërkuar nga sulmuesi Alex Iwobi të refuzojë mundësinë e Evertonit.

Kanu është transferuar në ditën e fundit të afatit kalimtar këtë verë, transmeton KosovaPress.

Ish-sulmuesi tha që ka qenë befasi për të gjithë.

“Ishte befasi për të gjithë sepse ndodhi në fund. E dija më herët, mirëpo kërkova që të qëndroj. I kam thënë se nuk ka nevojë të shkojë, pasi tek Arsenali mund të luajë. Është i mirë dhe duhet ta dijë këtë gjë. Mendoj që Arsenali ishte klubi i duhur, pasi është klub i madh dhe duhet të luash në klub të madh. Ndeshjet në Evropë duhet t’i luash”, deklaroi ai.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress