Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Premte, 28.02.2020 12:42

​​Kështu do të jetë Ajaxi pa De Jong dhe De Ligt

Prishtinë | 11/07/2019 23:07

Pasi shkuan deri në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve, ekipi i Ajaxit do të duket më ndryshe për sezonin e ardhshëm.

Pas zyrtarizimit të Frenkie de Jong te Barcelona dhe pas disa ditëve po pritet që edhe Matthjis de Ligt të behët lojtar i Juventusit, ekipi i parë i Ajaxit pritet të jetë me formacion tjetër, transmeton KosovaPress.

Ky është formacioni i ri i Ajaxit: Onana, Mazaraoui, Alvarez, Blind, Tagliafico, Marin, Eiting, Ziyech, van de Beek, Promes dhe Tadic.

Braziliani Neres është i kërkuar nga shumë klube evropiane dhe ka mundësi të largohet ketë verë.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress