Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 13.07.2020 04:40

​Këto janë stastistikat e Kosovës dhe Gjibraltarit në 5 ndeshjet e fundit

Prishtinë | 10/10/2019 14:10

Sonte do të zhvillohet ndeshja miqësore mes Kosovës dhe Gjibraltarit.

Në 5 ndeshjet e fundit të të dyka këtyre kombëtareve Kosova dukshëm ësht ënë një formë më të mirë se kundërshtari i saj.

Gjibraltari numëron pesë humbje në pesë ndeshjet e fundit, ku ka pranuar 16 gola dhe nuk ka shënuar asnjë

Gjibraltari:

Zvicër 4:0 Gjibraltar

Gjibraltar 0:6 Danimarkë

Irlandë 2:0 Gjibraltar

Gjeorgjia 3:0 Gjibraltar

Gjibraltar 0:1 Estonia

Kosova në anën tjetër qëndron shumë më mirë. Ata numërojnë vetëm një humbje, atë kundër Anglisë, dhe dy fitore e dy barazime, me një gol diferencë prej 10 të shënuara e 10 të pranuara, shkruan lajmi.net.

Kosova:

Angli 5:3 Kosovë

Kosovë 2:1 Çeki

Bullgari 2:3 Kosovë

Mali i Zi 1:1 Kosovë

Kosovë 1:1 Bullgari

Mbetet të shihet se cila kombëtare do të përmirësojë rekordin pas ndeshjes që luhet sot dhe fillon nga ora 18:00 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishitnë./KosovaPress/

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress