Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 06.07.2020 02:12

​Klopp: VAR nuk do të jetë asnjëherë perfekt

Liverpul | 12/11/2019 13:06

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka pranuar se VAR mund të përmirësohet, por asnjëherë nuk do të jetë perfekt.

VAR këtë sezon përdoret për të herë të parë në Premier Ligë dhe deri më tani ka bërë shumë gabime, gjë që ka shkaktuar pakënaqësi.

I të njëjtit mendim është edhe tekniku gjerman, i cili beson që VAR mund të përmirësohet, transmeton KosovaPress.

“VAR mund të përmirësohet. Nuk do të jetë perfekt, këtë gjë e dinë të gjithë. Janë disa gjëra që nuk janë të drejta. Me VAR, prekjet e topit me dorë, pozita jashtë lojë është e qartë se duhet të ndryshohet. Askush nuk po kërkon gjërat perfekt, por kërkojmë vendime të drejta”, u shpreh ai.

Liverpool vazhdon me formën më të mirë në kampionatin anglez, pasi nuk di për humbje dhe prin në tabelë tetë pikë më shumë se Leicester.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress