Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Premte, 31.03.2023 02:57

​Kosova mëson kundërshtarët për kualifikimet në Eurovolley 2021

Prishtinë | 08/02/2020 14:25

Është hedhur shorti i kualifikimeve për Kampionatin Evropian 2021.

Kombëtarja e Kosovës në volejboll, në konkurrencën e femrave, do të jetë pjesë e grupit D, shkruan KosovaPress.

Në këtë grup përveq Kosovës janë edhe Sllovakia,Finlanda dhe Mali i Zi.

Ndeshjet kualifikuese do të zhvillohen nga 15 Gushti - 6 Shtator 2020, me sistem vajtje-ardhje./KosovaPress/

Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress