Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Diel, 12.07.2020 06:34

​Lajm i mirë për Kosovën, pritet të mungojë Maguire

Prishtinë | 12/11/2019 10:48

Qendërmbrojtësi i Anglisë, Harry Maguire, pritet të mungojë në ndeshjen ndaj Kosovës.

Maguire gjatë këtij afati veror u bë mbrojtësi më i shtrenjtë në histori të futbollit pasi u transferua në Manchester United për 85 milionë euro nga Leicester City.

Sipas mediave angleze, Maguire nuk është mirë nga gjendja fizike dhe pritet të mungojë në ndeshjen kundër Malit të Zi apo Kosovës, transmeton KosovaPress.

Anglezi për “Djajtë e Kuq”, nuk ka humbur asnjë ndeshje dhe ka luajtur gjithmonë në formacionin e parë.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress