Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 26.02.2020 04:07

​Lazio fiton Kupën e Italisë

Prishtinë | 15/05/2019 23:51

Lazio e Valon Berishës, Thomas Strakoshës dhe Riza Durmishit, e ka fituar Kupën e Italisë për herë të shtatë në histori, pasi sonte e mundi 2:0 Atalantën e Etrit Berishës dhe Berat Xhimshitit.

Me dy golat nga Sergej Milinkovic-Savic dhe Joaquin Correa i mjaftuan Lazios ta fitojë trofeun e shtatë në Kupën e Italisë dhe njëkohësisht të kualifikohet në fazën grupore të Ligës së Evropës.

Mesfushori i Kombëtares së Kosovës, Valon Berisha, nuk ishte i ftuar fare për këtë ndeshje finale shkaku i lëndimit, por portieri i Kombëtares së Shqipërisë, Thomas Strakosha, e mbrojti portën e paprekur gjatë gjithë takimit. Kurse, mbrojtësi shqiptar i Danimarkës, Riza Durimishi, ishte në stol dhe nuk u aktivizua fare.

Ndërkohë, te Atalanta, titullar në këtë humbje ishte qendërmbrojtësi i Shqipërisë, Berat Xhimshiti, ndërsa Etrit Berisha nuk ka qenë fare i ftuar. 

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress