Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 23.09.2020 05:52

​Lazio ia shkakton e parë Juventusit

Prishtinë | 07/12/2019 23:05

Juventusi e humbi mundësinë e artë për ta rimarrë kreun e tabelës së Serisë A, pasi u mposht nga Lazio me rezultat 3:1, në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin Olimpico, në kuadër të xhiros së 15-të të Serisë A.

Bardhë e zinjtë kishin arritur një ecuri prej 20 ndeshjeve radhazi pa asnjë disfatë para kësaj ndeshjeje dhe sonte synonin ta vazhdonin këtë ecuri dhe t’ia rrëmbenin Interit pozitën e parë në tabelën e Serisë A.

Ata dukej se po shkon në rrugën e duhur për ta realizuar këtë dëshirë, pasi që Cristiano Ronaldo arriti t’i kalojë në epërsi përmes një goli të shënuar në minutën e 25-të.

Pak para fundit të ndeshjes, Lazio arriti ta barazojë rezultatin përmes Luiz Felipe. Sergej Milinkovic-Savic e shënoi golin e fitores, ndërsa më vonë Ciro Immobile gaboi nga pika e penalltisë. Lazio e vulosi këtë fitore në minutën e pestë të kohës shtesë, kur Felipe Caicedo shënoi për skuadrën vendase.

Tani, Juventusi mbetet në pozitën e dytë, me 36 pikë, dy pikë prapa Interit, ndërsa Lazio mbetet i treti, me 33 pikë. 

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress