Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Premte, 10.07.2020 01:40

​Llapi – Prishtina, formacionet zyrtare

Prishtinë | 09/11/2019 12:14

Java e 15-të në Superligën e Kosovës në futboll hap siparin me dy ndeshjet e ditës së shtunë.

Në fakt këto dy përballje priten të jenë edhe dy takimet më të nxehta të javës.

Në Drenas takohen Feronikeli dhe Drita, ndërsa në Podujevë Llapi e pret Prishtinën.

Rivalët rajonal janë në kërkim të titullit edhe këtë edicion, megjithëse për të dy këto skuadra ‘misioni’ duket mjaft i vështirë.

Si Llapi ashtu edhe Prishtina ndodhen prapa liderit Gjilani plot gjashtë pikë, ndaj çdo gabim nga kjo ndeshje mund tu kushtojë atyre me humbjen e hapit për titullin kampion.

Tashmë të dy trajnerët kanë publikuar formacionet zyrtare me të cilat do të nisin ndeshjen.

Llapi:

Prishtina:


Ndeshja mes Llapit dhe Prishtinës fillon nga ora 13:00./KosovaPress/

Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress