Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 13.07.2020 05:21

​Mbappe, mungesa e madhe e Francës

Prishtinë | 09/10/2019 09:38

Franca do të jetë pa Kylian Mbappe për kualifikueset e radhës të Euro 2020 për shkak të një problemi në kofshë.

Sulmuesi ka munguar në sfidën e fundit të PSG, por gjithsesi është grumbulluar ë përfaqësuese.

Kampionët e botës do të luajnë ndaj Islandës dhe Turqisë, por Mbappe do t’i shikojë nga shtëpia këto sfida.

Mbappe ka bërë disa teste dhe pritet që të largohet nga grumbullimi të mërkurën paradite.

Alassane Plea do të jetë lojtari që do të zëvendësojë yllin botëror.

Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress