Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Premte, 29.05.2020 09:04

​Messi fitues i Topit të Artë për herë të gjashtë

Prishtinë | 02/12/2019 22:19

Lionel Messi e ka fituar sonte Topin e Artë për vitin 2019, duke shkruar historinë, pasi është bërë futbollisti i vetëm që ka rrëmbyer gjashtë herë këtë çmim.

Në çmimin e ndarë nga “France Football”, Mesi  mposhti Virgil van Dijkin, Cristiano Ronaldon e Sadio Manen, për ta fituar këtë çmim për herë të gjashtë në karrierë, duke e duke e lënë prapa Ronaldon me që e ka fituar 5 herë këtë çmim.

Ky çmim shkoi për argjentinasin falë një tjetër sezoni magjik, ku në 50 ndeshje në të gjitha garat në edicionin 2018/19, shënoi 51 gola dhe dhuroi 22 asistime.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress