Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
*staurday, 22.02.2020 02:03

​Mustafi kërkon falje pas gabimit ndaj Chelseat

Prishtinë | 22/01/2020 12:27

Shkodran Mustafi ka kërkuar falje sot pas gabimit të bërë dje gjatë ndeshjes me Chelsean.

Mustafi gaboi në tentim për të kthyer topin tek portieri i skuadrës, derisa më pas David Luiz u detyrua të shkaktonte penallti, nga ku Chelsea arriti ta shënoj golin e parë të epërsisë, transmeton KosovaPress.

“Jam i lumtur dhe krenar të kemi një ekip të madh që luftoi me mua për 90 minuta, pas gabimit tim që jo vetëm se ndikoi te goli i pare por po ashtu e përjashtoi David Luizin (me fal David). Nuk dorëzohemi kurrë, luftojmë me pasion dhe qëndrojmë te bashkuar”, ka shkruar Luiz në faqen e tij zyrtare në Facebook.


Kujtojmë që Mustafi është i lidhur gjithashtu për një largim të mundshëm nga Arsenali, ku gjiganti turk, Galatasay ka shprehur interesimin për 27 vjeçarin./KosovaPress/

Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress