Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 03.03.2021 06:40

​Napoli e mposht Sampdorian

Prishtinë | 03/02/2020 23:49

Napoli e ka mposhtur me Sampdorian me rezultat 2-4.

Në ndeshjen e zhvilluar sonte në Serie A, Napoli kaloi shumë shpejt në epërsi që në minutën e tretë të ndeshjes ku shënoi, Arek Milik. Napoli tregoi se është skuadër më e mirë dhe shënoi edhe njëherë në minutën e 16-të ku realizator ishte Eljif Elmas. E kur u duk se Sampdoria nuk do kishte mundësi për të nxjerr ndonjë pikë në skenë doli Fabio Quagliarella i cili shënoi në minutën e 26-të për ta ndryshuar kursin e kësaj ndeshje.

Në pjesën e dytë Sampdoria ishte një skuadër shumë më e mirë dhe arriti të goli në minutën e 73-të ku shkatohet penallti që në gol e shndërron Manolo Gabbiadini. Napoli pas barazimit u aktivizua më shumë dhe erdhi tek goli duke shënuar në minutën e 83-të me anë të Diego Demme që është transfer i tyre i ri. Napoli do ta vuloste fitoren e tyre kur në minutën e 90-të do të shënonte edhe Dries Mertens që do ti jepte kësaj skuadre fitoren e saj.

Me këtë fitore Napoli do të këtë 30 pikë në Serie A dhe është në pozitën e 10-të.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress