Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 13.07.2020 08:45

​Napoli kërkon dyshen norvegjeze

Napoli | 12/11/2019 16:55

Napoli po dëshiron të transferojë sulmuesin e RB Salzburg, Erling Braut Haaland dhe mesfushorin e Genk, Sander Berge.

Dyshja norvegjeze i ka impresionuar të gjithë këtë sezon duke fituar vëmendjen e disa klubeve evropiane.

Haaland ka arritur të shënojë 26 gola në 18 paraqitje, duke përfshirë pesë het-trik, transmeton KosovaPress.

Napolitanët janë të gatshëm të ofrojnë 20 milionë euro për Berge, mirëpo duhet të jenë të gatshëm të paguajnë më shumë para për të fituar shërbimet e Haaland.

19-vjeçari po kërkohet nga Manchester United, Juventus dhe Real Madrid.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress