Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 26.02.2020 01:17

​​Napoli mposht Liverpoolin

Prishtinë | 17/09/2019 23:05

Kampioni i Ligës së Kampionëve e ka nisur me humbje garën në mbrojtjen titullit.

Napoli e mposhti me rezultat 2-0 Liverpoolin. Të dy golat u shënuan në pjesën e dytë, ku italianët ishin mirë të organizuar, me një mbrojtje që nuk i jepte mundësi depërtimeve të Liverpoolit.

Në minutat e fundit u inkuadrua në lojë edhe Xherdan Shaqiri, po që nuk mundi ta ndihmojë skuadrën e tij për të fituar.

Në ndeshjen tjetër, që u zhvillua mes Borussia Dortmund dhe Barcelonës, rezultati përfundoi pa gola.

Gola mesë shumti u shënuan në takimin Salzburg – Genk, ku takimi përfundoi me rezultat 6-2, transmeton KosovaPress.

Rezultate e të gjitha takimeve të sotme:

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress