Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Enjte, 04.06.2020 08:36

​Para 8 vitesh mbahej Maratona e parë ndërkombëtare në Shqipëri

Prishtinë | 21/10/2019 07:01

Në Shqipëri më 21 tetor të vitit 2011 zhvillohet për herë të parë një Maratonë Ndërkombëtare.

Rreth 3000 vrapues, mes të cilëve 800 maratonistë të ardhur nga 13 vende të botës iu bashkuan Maratonës Ndërkombëtare në Tiranë – me pikë-nisje sheshin “Skënderbej”.

Pas vrapimit 42 km, keniani Elisha Kiprotich dhe moldavja Svetlana Shepeleva hyjnë në histori si fituesit e kësaj Maratone të parë ndërkombëtare e organizuar në Shqipëri.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress