Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Premte, 10.07.2020 02:01

​​Peja fiton derbin shqiptar në Ligën Ballkanike

Prishtinë | 13/11/2019 22:06

Ka përfunduar derbi shqiptar në Ligën Ballkanike, mes Pejës dhe Vllaznisë së Shkodrës, i zhvilluar në palestrën “Karagaci”.

Peja ka arritur fitore me rezultat 78-67. Pjesa e parë e ndeshjes ka përfunduar me rezultat 48:35 ë të mirë të Pejës.

Klubi nga qyteti i Rrafshit të Dukagjinit, në këtë edicion të BIBL i ka arritur dy fitore në dy xhiron e para të kësaj lige. Ndërkohë, Vllaznia i ka pësuar dy humbje. Peja synon që të shkojë sa më larg në këtë garë, raporton KosovaPress.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress