Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
*staurday, 04.07.2020 02:09

​PSG dëshiron Vinicius për Mbappe

Prishtinë | 12/11/2019 10:57

PSG janë të gatshëm të shesin sulmuesin Kylian Mbappe, te Real Madrid, por në këmbim duan sulmuesin Vincius Junior.

Për momentin Rodrygo është duke shkëlqyer në “Santiago Bernabeu”, gjë që ka bërë që Vinicius të mos arrijë të luaj aq sa pritet.

Braziliani ka shënuar vetëm një gol gjatë këtij sezoni në ndeshjen ndaj Osasunes, transmeton KosovaPress.

Nga ana tjetër “Los Blancos”, janë duke shfaqur interesim për Mbappe që një kohë të gjatë dhe gjatë verës do të provojnë ta transferojnë në “Santiago Bernabeu”.

Drejtori sportiv i PSG-së, Leonardo e dëshiron Vincius si zëvendësuesi adekuat i francezit në “Parkun e Princave”.

Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress