Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Enjte, 28.05.2020 05:35

​PSG e do Icardin, ja sa kërkon Interi

Prishtinë | 23/04/2019 13:08

Sulmuesi argjentinas në verë do të largohet nga zikaltërit.

Mauro Icardi drejt Paris Saint –Germain. Këtë lajm e raporton Gazzetta dello Sport, që është e bindur për largimin e Icardit nga Interi. Sipas kësaj të përditshmeje italiane, kampionët e Francës e kanë vënë emrin e sulmuesit argjentinas në krye të listës së dëshirave për afatin kalimtar të verës.

Sigurisht që është herët për të folur për nisjen e bisedimeve, por duke marrë në konsideratë situatën që po kalon Mauro, prishjen e marrëdhënieve me tifozët dhe drejtuesit e klubit, nuk është asgjë e pamundur.

Interi mësohet se kërkon 70 milionë euro, shifër që parisienët nuk e kanë problem për ta paguar. Disa muaj më parë Icardi konsiderohej i pashitshëm, madje vlerësohej dyfishin e kësaj shume, por tani gjërat kanë ndryshuar dhe ai do të largohet.

Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress