Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Diel, 23.02.2020 02:52

​PSG nxjerr në shitje Buffon

Prishtinë | 15/05/2019 12:02

Gabimet ndaj Manchester United duket se i kanë kushtuar shtrenjtë portierit italian, Gianluigi Buffon.

Ish-gardiani i Juventusit është në skadencë kontrate në fund të këtij sezoni dhe sipas "La Repubblica" PSG nuk i ka ofruar kontratë.

Kjo mund ta detyrojë Buffon që të varë dorezat mbi gozhdë, ose të mendoj për të vijuar karrierën në një tjetër kampionat.

Kujtojmë që Buffon sapo ka festuar ditëlindjen e tij të 41-të dhe pensionimi shihet si alternativa e vetme për të.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress