Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 13.07.2020 08:36

​Rahoveci kërkon fitoren e parë në Ligën Ballkanike

Prishtinë | 12/11/2019 11:05

Nënkampioni i Kosovës në basketboll, Rahoveci sot (e martë) do të kërkojë fitoren e parë në Ligën Ballkanike.

Vreshtarët do të jenë mysafirë të Academic Bultex 99 në Bullgari. 

Për skuadrën bullgare kjo është ndeshja e parë në këtë edicion në BIBL, derisa sfida e tretë për rahovecasit. 

Rahoveci ishte mundur nga Peja dhe Ibar Rozhaja, kurse sonte kërkon fitoren e parë në grup. 

Në këtë edicion në Ligën Ballkanike po marrin pjesë pesë skuadra, ku katër kalojnë tutje. 

Kjo është hera e parë që Rahoveci merr pjesë në Ligën Ballkanike, derisa ishte edhe në kualifikime të FIBA Europe Cup. 

Ndeshja Academic Bultex 99-Rahoveci zhvillohet nga ora 17:30.

Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress