Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Enjte, 28.05.2020 01:56

​Rashica në formacionin e javës në Bundesligë

Berlin | 15/04/2019 18:29

Ylli i Kosovës është zgjedhur në 11-shen e javës.

Milot Rashica vazhdon të shkëlqejë në Bundesligë. Ndonëse këtë javë nuk arriti të shënonte, sulmuesi i Werder Bremen dhuroi një asistim në golin e parë të skuadrës në fitoren 2-1përballë Freiburgut.

Në përgjithësi paraqitja e vushtrriasit ishte e një niveli të lartë dhe për këtë u vlerësua me notën 8.3 nga faqja Whoscored.

Rashica në këtë formacion është përfshirë përkrah sulmuesit të Bayern Munichut, Thomas Muller që ka të njëjtën notë si ai.


Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress