Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Premte, 29.05.2020 10:19

​Raundi i tretë i Kupës FA nis me një minutë vonesë, kjo është arsyeja

Londër | 02/12/2019 19:44

Të 32 ndeshjet e raundit të tretë të Kupës FA të këtij sezoni do të fillojnë me një minutë vonesë si pjesë e fushatës për promovimin e shëndetit mendor, thotë Shoqata e Futbollit.

Masa është në partneritet me fushatën Heads Up dhe Shërbimin Kombëtar të Shëndetit Mendor.

Qëllimi është të inkurajojmë tifozët të mendojnë për mirëqenien e tyre mendore, transmeton KosovaPress.

Raundi i tretë do të zhvillohet gjatë fundjavës së 3-6 janarit, dhe shorti do të hidhet sot.

"Ne e dimë që burrat në veçanti mund të jenë të gatshëm të flasin për këtë temë, kështu që është e rëndësishme që ne të përdorim futbollin si një mjet për të theksuar rëndësinë e fitnesit mendor," tha shefi ekzekutiv i FA, Mark Bullingham.

Godric Smith, kryetari i fushatës Heads Up, tha se dëshirojnë ta përdorin fushatën që tregohet se të gjithë kanë shëndet mendor dhe se të gjithë mund të marrin një minutë për t'u përqendruar në atë se si mund të fillojnë ta përmirësojnë.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress