Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
*staurday, 26.09.2020 10:50

​Rrahmani apo Kumbulla, ja cili është më i paguari tek Verona

Prishtinë | 06/12/2019 09:34

Marash Kumbulla është një nga talentet që ka spikatur më shumë te Verona në këtë sezon, por nëse në fushën e blertë ai ka shkëlqyer, paratë që fiton nga kontrata me Hellasin numërohen lehtësisht, pasi shqiptari 19-vjeçar është lojtari më pak i paguar te Verona.

Mediat italiane që qëndrojnë shumë afër klubi veronez kanë publikuar pagat e futbollistëve të Hellas ku spikat pikërisht Kumbulla i cili është lojtari më pak i paguar me vetëm 2 mijë euro në javë dhe diçka më shumë se 8 mijë euro në muaj, për një total vjetor rreth 100 mijë euro. 

Ndryshe nga Kumbulla, Rrahamani paguhet disa herë më shumë pasi merr 7 mijë e 500 euro në javë dhe rreth diçka më shumë se 30 mijë euro në muaj. 

Futbollisti më i paguar te Verona është sulmuesi veteran Giampaolo Pazzini me 46 mijë euro në javë dhe rreth 200 mijë euro në muaj.


Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress