Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Premte, 10.07.2020 08:06

​Solskjaer: Maguire, mund të jetë kapiteni i ardhshëm i United

Prishtinë | 23/09/2019 16:07

Trajneri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer ka thënë se qendërmbrojtësi, Harry Maguire mund të jetë kapiten në të ardhmen.

Anglezi u transferua këtë verë nga Leicester City për 80 milionë euro dhe ka luajtur mjaftë mirë gjatë këtij sezoni.

Tekniku norvegjez beson që Solskjaer është lideri i duhur, transmeton KosovaPress.

“Mund të bëhet në të ardhmen kapiten. Në fushë është lider. Jashtë fushe është profesionist. Jam i kënaqur me paratë që kam shpenzuar në të”, deklaroi ai.

Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress