Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 03.06.2020 01:52

​Sonte, derbi kosovar në Ligën Ballkanike

Prishtinë | 23/10/2019 10:38

Sonte, e mërkurë, në orën 19:00 do të zhvillohet derbi kosovar në Ligën Ballkanike mes Pejës dhe Rahovecit.

Peja rikthehet në Ligën Ballkanike pas një mungese dyvjeçare, derisa ky është edicioni i parë i “Vreshtarëve” në këtë garë.

Ndeshja në palestrën “Karagaçi” pritet të jetë shumë interesante, ku pejanët pas rikthimit në Superligë janë rikthyer edhe në BIBL.

Kurse, rahovecasit do të mundohen të kenë një paraqitje sa më të mirë në pjesëmarrjen e tyre të parë, me shpresë se do të arrijnë sa më larg në këtë garë.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress