Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Diel, 23.02.2020 02:53

​Sot finalja e Kupës së Italisë, Atalanta - Lazio

Prishtinë | 15/05/2019 10:03

Kupa e Italisë do të njohë mbrëmjen e sotme kampionin për sezonin 2018-2019, teksa në stadiumin “Olimpico” të Romës, do të përballen finalistet Atalanta dhe Lazio.

Dy skuadrat kanë arritur me meritë deri në finale, pasi bergamaskët kanë eliminuar me radhë Cagliarin, Juventusin dhe Fiorentinën, ndërsa Lazio ka nxjerrë jashtë kompeticionit Novarën, Interin dhe Milanin.

Atalanta është duke bërë një sezon spektakolar dhe përveçse në finale të Kupës, thuajse ka siguruar një vend në Europa League dhe po luan fort për një vend në zonën Champions, për edicionin e ardhshëm.

Nga ana tjetër, Lazio ka komplikuar rrugën për në Europa League dhe shikon pikërisht Kupën e Italisë, si një dritare për të marrë pjesë në garat europiane sezonin e ardhshëm dhe për të mos “hedhur në kosh” këtë sezon.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress