Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Premte, 10.07.2020 03:38

​Taekwondistët e rinj fituan dy medalje të arta në turneun “Croatia Open G1 2019”

Prishtinë | 12/11/2019 10:09

Taekwondistët e rinj të Kosovës janë kthyer me dy medalje të arta të fituara në turneun ndërkombëtar të taekwondosë “Croatia Open G1 2019”, të mbajtur këtë fundjavë në Kroaci.

Të artën e fituan Elion Agushi në grupmoshën e kadetëve, kategoria -45 kilogramë dhe Denis Bllaca (kadet), kategoria -49 kilogramë.

Tek kadetët Kosova u shpall ekipi më i mirë. Pjesëmarrëse në këtë garë ishin 50 shtete me 851 garues.

Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress