Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 27.03.2023 03:24

​Tare nis bisedimet me Kumbullën

Prishtinë | 07/02/2020 17:02

Këtë të mërkurë, Lazio priste Veronën në shtëpi teksa takimi ishte i prapambetur për shkak të impenjimeve të bardhekaltërve në Superkupën e Italisë.

Një sfidë e cila përfundoi me rrjeta të paprekura dhe ku protagonist ishin tre shqiptarë, Strakosha, Rrahmani dhe Kumbulla.

Pikërisht, ky i fundit ka pasur një interes të madh edhe nga drejtori shqiptar i Lazios, Igli Tare.

Mbrojtësin e talentuar e kërkojnë shumë klube brenda dhe jashtë Italisë, ndërsa Napoli dhe Interi janë më të avantazhuarat për shërbimet e 19-vjeçarit.

Megjithatë, Tare nuk mund të humbiste mundësinë në sfidën e “Olimpicos” dhe ka nisur bisedimet e para me menaxherin e Marash Kumbullës.

Konkurrenca është e fortë, por drejtori i Lazios ka treguar se di të triumfojë kur është puna për të siguruar talente.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress