Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Enjte, 27.02.2020 06:57

​Tensitone tek Juventusi, Ronaldo kapet me shokët e skuadrës

Prishtinë | 29/01/2020 12:37

Juventusi u mund në javën e 21-të të Serie A nga Napoli në "San Paolo" duke mos përfituar nga hapi fals i Interit për tu shkëputur në renditje e klasifikimit.

Cristiano Ronaldo edhe pse shënoi në fund të sfidës i pa shumë nervoz sidomos në pjesën e parë me shokët e skuadrës. 

Pas zbritjes në dhomat e zhveshjes, “TuttoSport” raporton se Ronaldo e ngriti shumë lart zërin me shokët e tij të ekipit. 

Mori të bëjë rolin e liderit edhe në tunel, siç e bën në fushë dhe shpreson që këtë herë mesazhi të ketë qenë i qartë. Sepse CR7 kërkon që Juventusi të dominojë, të luftojë dhe të fitojë gjithmonë dhe gjithçka.

Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress