Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 13.07.2020 08:41

​​Thaçi për Kombëtaren: Jeni heronjtë tanë

Prishtinë | 14/11/2019 22:55

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i cili e ka përcjellë nga afër sonte ndeshjen e Kosovës në Çeki, i ka porositur djelmoshat e Kosovës se janë heronjtë tanë dhe janë shpresa jonë.

Kosova u mposht nga Republika Çeke me rezultat 2-1, në garën për kualifikim në Euro 2020.

“Në humbje dhe fitore, me apo pa pikë, të kualifikuar apo jo, ju na keni dhënë shumë emocione, shumë krenari. Jeni heronjtë tanë. Jeni shpresa jonë!”, ka shkruar Thaçi në Facebook.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress