Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
*staurday, 22.02.2020 11:20

​​Turqia publikon listën e lojtarëve përpara ndeshjes me Shqipërinë

Prishtinë | 15/03/2019 18:27

Kombëtarja shqiptare do të ndeshet me Turqinë në kualifikimet për Euro 2020.

Senol Gunes ka publikuar listën me 28 futbollistë për ndeshjet ndaj Shqipërisë dhe Moldavisë.

Gunes i cili rikthehet në stolin e përfaqësueses turke pas një dekade e gjysmë në këtë grumbullim të parë, ka bërë sërish pjesë të kombëtares veteranin Emre Belezoglu i cili rikthehet te Turqia në moshën 38-vjeçare ndërkohë që nuk mungojnë as lojtarët me eksperiencë si Hakan Calhanoglu i Milanit, Burak Yilmaz i Besiktas dhe Cenk Tosun i Evertonit.

Megjithatë Turqia do të udhëtojë drejt Shqipërisë me një mungesë të madhe siç është ajo e yllit të Romës Cengiz Under i cili vazhdon të jetë i lënduar.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress