Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
*staurday, 22.02.2020 10:56

​Vardy lojtari më i mirë i muajit tetor në Premier League

Prishtinë | 08/11/2019 14:21

Premierliga angleze ka zgjedhur lojtarin më të mirë të muajit tetor.

Me një postim në llogarinë zyrtare të Premierligës, lojtari më i mirë i muajit të kaluar u shpall, Jamie Vardy.

Sulmuesi i Leicesterit realizoi gjithsej 4 gola gjatë muajit tetor dhe pati paraqitje fantastike.


Më i miri i muajit gusht ishte shpallur Teemu Pukku, ndërsa për muajin shtator, Aubameyangu.


Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress